PEYNİR VE ZEYTİN FUARI HAKKINDA

Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu topraklar, 200’den fazla farklı peynir çeşidiyle dünyanın en zengin peynir kültürlerinden birine sahiptir. Türkiye’nin peynir çeşitliliğinin ülkemizde ve dünyada tanıtılmasına vesile olmak amacıyla çıktığımız bu yolda, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve dünyada hak ettiği yeri alması ana hedefimizdir.

Türkiye’nin ilk Ulusal Peynir Festivali ünvanı ile 2019 yılında birincisini gerçekleştirdiğimiz İstanbul Peynir Fuarı’na geçtiğimiz yıl 200’ ü aşkın firma katıldı. 50.000‘in üzerinde profesyonel ve genel ziyaretçi stantları ziyaret etti. Ulusal TV kanalları, ulusal gazeteler, sektörel dergiler, sosyal medya ünlüleri, akademisyenler, ticaret odaları, ticaret borsaları, sanayi odaları, süt ve zeytin birlikleri, kalkınma ajansları bu organizasyonun bir parçası olarak etkileşimi arttırdı.

Fuar tanıtımı ile ilgili etkili bir iletişim kampanyası düzenlendi. Yapılmış olan şehir içi reklam mecraları kullanımı, sosyal medya tanıtımları ve özellikle ulusal gazetelerde haber çalışmalarıyla ziyaretçiler etkili şekilde bilgilendirilip fuara davet edildi.  Aynı heyecanla çalışmalarına başladığımız 3. İstanbul Peynir ve Zeytin Fuarımız 18-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir